Co może zastąpić opony zimowe ?

Auto Socks co to takiego ?

Auto Socks w dosłownym tłumaczeniu to nic innego jak "auto skarpety" na koła.


System ten został opracowany w Norwegii.
Są to specjalne „pokrowce”, które zakładamy na koła. Mogą być zastosowane w każdym rodzaju pojazdów takich jak samochody osobowe,dostawcze jak również ciężarowe. Ich montaż nie jest trudny, a tekstura tkaniny, z której są wykonane sprawia, że koło „przykleja” się do suchego śniegu i lodu jak przysłowiowy "lep" na muchy.

Rozwiązanie to już uzyskało aprobatę niemieckiej organizacji TUV { Niemiecki Urząd Dozoru Technicznego},
która zajmuje się zagadnieniami z dziedziny bezpieczeństwa.Znalezione obrazy dla zapytania auto socksZnalezione obrazy dla zapytania auto socks

Główną zaletą łańcuchów tekstylnych jest niski poziom hałasu, łatwość montażu i komfort prowadzenia. Kierowca ma również pewność, że w przypadku uszkodzenia, ogniwa nie zniszczą nadkola. Do tej pory opony zimowe i łańcuchy śniegowe były jedynymi sposobami na zwiększenie przyczepności auta w okresie zimowym. Specjaliści znaleźli jednak lepsze rozwiązanie - łańcuchy tekstylne Autosock. 

Zaletą tego rozwiązania jest to, że nie wpływa ono na działanie systemów wspomagania jazdy jak np. ABS czy ESP, nie niszczy felg i opon.Samochód też znacznie łatwiej się prowadzi ze skarpetkami w porównaniu do samochodów z tradycyjnymi łańcuchami na koła.

Wadą tekstylnych skarpet na koła jest to, że szybko się zużywają jeżeli pojazd wjedzie na nawierzchnie bez lodu i śniegu - zwłaszcza gdy na niej jest piasek i sól. Kolejną wadą jest to, że według przepisów prawa drogowego nie są uznawane jako substytut łańcuchów.


Pokrowce należy używać wyłącznie na oblodzonej zaśnieżonej drodze!!
Prędkość zalecana przez producentów to max 50km/h

Cena kompletu "auto skarpet" oscyluje w granicach od 150 do 350 zł w zależności od rozmiaru opon oraz producenta pokrowców

 


auto-web.pl
Darmowe ogłoszenia motoryzacyjne,Auto giełda

 
ogłoszenia Biuro obsługi klienta
Skontaktuj się z biurem obsługi klienta.